Uniwersytet Zielonogórski Baza Aparatury Naukowej UZ

Strona głównaMapa serwisuUwagi
 


 
Strona głowna > Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki > Instytut Inżynierii Elektrycznej

Generator sygnałowy 7075 HIOKI

Generator sygnałowy 7075 HIOKI

Generator sygnałowy 7075 HIOKI

Właściciel aparatury/przyrządu, adres jednostki, adres i telefon osoby do kontaktu:
Instytut Inżynierii Elektrycznej, Laboratorium Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów bud. – A9, ul. Prof. Z. Szafrana 25, pok. 02. dr Krzysztof Sozański, tel. 068 32 82 567

 

Generator sygnałowy 7075 HIOKI:
Czterokanałowy programowalny generator sygnałów (Arbitrary Waveform Generator with Four Independently Controllable Channels) typ 7075 firmy Hioki. Generator spełnia funkcję czterokanałowego generatora funkcyjnego oraz generatora programowalnego (Arbitrary Waveform Generator). Generator pozwala na generację sygnałów o częstotliwości od 10 mHz do 10 MHz. i rozdzielczości amplitudowej 16 bitów. Rozdzielczość w dziedzinie czasu jest o określona przez 128000 słowa pamięci dla każdego kanału- Generator posiada interfejsy GP-IB i RS232 oraz stację dysków elastycznych. Wyposażony jest również w program do syntezy sygnałów (Waveform Creation Software) dla komputera typu PC.

 

Zastosowania generatora sygnałowego 7075 HIOKI
Generator jest stosowany w Instytucie Inżynierii Elektrycznej do generacji sygnałów trójfazowych przeznaczonych do testowania zaawansowanych układów sterowania układami energoelektronicznymi opartych na układach cyfrowych i analogowych. Szczególnie istotna jest funkcja generatora, która pozwala na swobodne kształtowanie przebiegów sygnałów. Generator jest szczególnie przydatny do testowania cyfrowych układów sterowania realizowanych z użyciem procesorów sygnałowych. W chwili obecnej jest stosowany do uruchamiania układu sterowania równoległym energetycznym filtrem aktywnym opartym na procesorze sygnałowym TMS320F28335.
Generator jest również stosowany w Laboratorium Procesorów Sygnałowych do weryfikacji nowych algorytmów separacji sygnałów realizowanych za pomocą procesorów sygnałowych.



   Uniwersytet Zielonogórski (C) 2009-2010 .:. D&C by: JARY