Uniwersytet Zielonogórski Baza Aparatury Naukowej UZ

Strona głównaMapa serwisuUwagi
 


 
Strona głowna > Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska > Instytut Budownictwa

Udarowy zestaw do pobierania próbek gruntu

Udarowy zestaw do pobierania próbek gruntu

Udarowy zestaw do pobierania próbek gruntu

Właściciel aparatury/przyrządu, adres jednostki, adres i telefon osoby do kontaktu:

Instytut Budownictwa, Laboratorium Instytutu Budownictwa, ul. prof. Z. Szafrana 1,  bud. – A8, tel. 068 3284 416, dr inż. Waldemar Szajna, tel. 068 32 84 799, mgr inż. Halina Jasik, tel. 068 32 82 607
  

Data zakupu:  2007

 

Zestaw jest wykorzystywany do rozpoznania podłoża zbudowanego z różnych gruntów w tym także z luźnej zwietrzeliny, miękkich skał osadowych oraz nasypów ( bez kamieni).
Zastosowana jest technika wierceń metodą udarową przy użyciu elektrycznego młota wibracyjnego o energii udaru 31,7 J,  zasilanego z agregatu prądotwórczego. W podłoże wprowadzane są na żerdziach próbniki żłobkowe o długości 1 m  i malejących z głębokością średnicach od 100 mm do 40 mm. W wyniku wierceń uzyskiwane są próbki o naturalnej wilgotności.
W celu pobrania próbek NNS stosowany jest próbnik rdzeniowy Van der Horsta pozwalający uzyskać próbki o średnicy 67 mm  i długości ok. 40 cm .

Unia dla Przedsiębiorczych - Program Konkurencyjność Unia Europejska
Sprzęt zakupiony z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach SPO Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw działanie 1.4.2.


   Uniwersytet Zielonogórski (C) 2009-2010 .:. D&C by: JARY