Uniwersytet Zielonogórski Baza Aparatury Naukowej UZ

Strona głównaMapa serwisuUwagi
 


 
Strona głowna > Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska > Instytut Budownictwa

Piła do betonu i materiałów kamiennych Steinadler BY 300

Piła do betonu i materiałów kamiennych Steinadler BY 300

Piła do betonu i materiałów kamiennych Steinadler BY 300

Właściciel aparatury/przyrządu, adres jednostki, adres i telefon osoby do kontaktu:

Instytut Budownictwa, Laboratorium Instytutu Budownictwa, ul. prof. Z. Szafrana 1,  bud. – A8, tel. 068 32 82 416, mgr inż. Halina Jasik tel. 068 32 82 607
  

Data zakupu:  2007

 

Jest to piła o tarczy diamentowej. Przystosowana jest do cięcia na mokro betonu, wyrobów ceramicznych oraz materiałów i wyrobów wykonanych z kamienia naturalnego, jak granit, bazalt, marmur, czy piaskowiec. Za pomocą tego urządzenia można z bloków skalnych, np. granit lub marmur, wycinać próbki o kształtach regularnych (np. sześcian, prostopadłościan) na których można badać takie cechy jak np. wytrzymałość na ściskanie, ścieralność, mrozoodporność, nasiąkliwość i inne równie ważne.
Przy pomocy tej piły można wycinać próbki badawcze o kształtach regularnych z takich wyrobów betonowych jak np. krawężniki, obrzeża i płyty chodnikowe, elementy nawierzchniowe typu „Polbruk” i inne.

Unia dla Przedsiębiorczych - Program Konkurencyjność Unia Europejska
Sprzęt zakupiony z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach SPO Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw działanie 1.4.2.


   Uniwersytet Zielonogórski (C) 2009-2010 .:. D&C by: JARY